Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2018 başvuruları devam ediyor!
6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri 2018’de “kararlılık” öyküleri yazacak!

2011’den beri, Türkiye’nin genç öykü belleğinde iz bırakan ve 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na son başvuru tarihi
22 Mayıs 2018.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatında 21 yılı geride bırakan Günışığı Kitaplığı, ilkgençliğe adım atan genç öykücüleri “kararlılık” öyküleri yazmaya davet ediyor. Usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen, edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında duyurduğu Zeynep Cemali Öykü Yarışması, sekizinci yılında. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmanın 2018 yılı için teması KARARLILIK olarak belirlendi. Yarışmaya son başvuru tarihi 22 Mayıs 2018.

Türkiye’nin genç öykü belleğinde iz bırakan yarışmanın, her yıl çok değerli yazar ve akademisyenlerden oluşan seçici kurulunda bu yıl, Çiğdem Sezer, Fadime Uslu, Semih
Gümüş, Turgay Fişekçi ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. Katılımın yıldan yıla arttığı yarışmanın 2018 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali’nin Öykü Öykü Gezen Kedi kitabından: “Keçi inadı tutan çocuğa laf geçiremeyeceğini anlayınca sustu.”

Ödül töreni 2018 sonbaharında!

Ödüle değer görülen öykücüler, 2018 sonbaharında düzenlenecek törende ödüllerini, usta edebiyatçıların elinden alacaklar.