Türk Sineması’nın 100. Yılına Özel….

TÜRK SİNEMASI’NIN 100. YILINDA 100 KISA FİLME 500.000 TL DESTEK

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği’ nin,Türk Sineması’ nın 100.yılına özel olarak, 100 kısa filmciye projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla her film için sağlayacağı  5000 TL  yapım destek fonuna son  başvuru tarihi 15 Ağustos!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği başta sinema olmak üzere, ülkemizde ve dünyada kültür-sanat alanını etkileme, şekillendirme ve güçlendirme çalışmalarında etkili bir şekilde yol alırken sinemamızın 100.yılında kısa filmcilere film üretimlerini kolaylaştırmak adına destek oluyor.
Türkiye’de ve Dünya’da etik, estetik ve teknik bütünlüğe sahip sinema filmlerinin gelişmesine katkı sağlanması, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destekler oluşturulması, ülke sinemamızın bir kimliğe kavuşması adına, kurmaca, belgesel ve animasyon türündeki filmlere TRT ve İstanbul Medya Akademisi’nin de katkılarıyla her bir projeye 5.000TL olmak üzere 100 kısa filme toplamda 500.000TL destek imkanı sağlıyor.
Yoğun talep gören ve son başvuru tarihi 15 Ağustos olan, UBSD Yapım Destek Fonu ilk dönem kazananları, çekecekleri filmlerle 14-28 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2.Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin hem Kısa Film Akademisi bölümünde  15.000TL değerindeki ödül için hem de festivalin Büyük ödülü olan 50.000TL değerindeki Ahmet Uluçay ödülü için yarışabilecek.

İstanbul Medya Akademisi, yazılı ve görsel medyanın ihtiyaçları doğrultusunda hem teknik hem de içerik alanlarında eğitimler düzenleyerek, bu alanları tanıtan ve de sunduğu geniş uygulama alanlarıyla mesleki tecrübe edinme konusunda önemli fırsatlar tanıyan bir eğitim kurumu olarak, destek almaya hak kazanan projelerin sahiplerine akademinin sinema bölümü kapılarını sonuna kadar açarak geleceğin sinemacılarını destekleyecektir.
Değerlendirme jürisi yapımcılar, yönetmenler, senaristler ve sinema yazarlarından oluşacaktır. Her proje sahibine projesinin değerlendirme raporu gönderilecektir. Yüksek nitelikte 100 kısa film projesine ulaşana kadar yarışma dönemler halinde devam edecektir.