Şirin Pancaroğlu ve Arp Sanatı

Türkiye’nin en çok tanınan arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu ve Arp Sanatı Derneği’nin son dönem projelerinden “Elişi”, 17 Kasım Cumartesi saat:20:00’da Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde dinleyicisiyle buluşacak.
Hollanda ve Makendonya’daki festivallerin yanı sıra İstanbul’da pek çok kültür merkezinde dinleyici ile buluşan ve büyük ilgi gören elişi projesinin 17 Kasım Beykoz konserinde Şirin Pancaroğlu’na Türkiye’de arp ile caz müziği yapan genç arpist Meriç Dönük ve Amerikalı perküsyoncu Jarrod Cagwin eşlik edecek. Projeye İstanbul’da yaşayan Doğu müziğinin yanı sıra caz, rock ve çağdaş müzik alanlarındaki engin uluslararası deneyimiyle katkı sağlayan Amerikalı perküsyoncu Jarrod Cagwin’in yanı sıra kemençe üstadı Derya Türkan da eşsiz müzisyenliği ile katkıda bulunuyor. Anadolu’nun geleneksel müziği türkülerin hikayelerinin arpın tellerinde hayat bulduğu elişi’nin proje albümü geçtiğimiz yıl Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı.
Arpın efekt zenginliğinin kimi zaman elektronik sesler, kimi zaman da geleneksel çalgılarla harmanlandığı Arp Sanatı Derneği’nin “elişi projesi” konserinde türkülerin hikayelerindeki, kâh mizahi, kâh trajik, çoğu zaman da iç içe geçen
çeşitli anlatılar arpın tellerine örülmüş bir elişi inceliğinde sunuluyor.