Sinan Meydan’dan Yüzyılın Kitabı

YÜZYILIN KİTABI UNUTTURULMAK İSTENEN TARİHE
IŞIK TUTUYOR

Sinan Meydan’ın kaleme aldığı Yüzyılın Kitabı, Meşrutiyet’ten I. Dünya Savaşı’na, Kurtuluş Savaşı’ndan Demokrat Parti dönemine yüzyılın tarihini yazıyor; 1860’lardan 1960’lara uzanan zaman dilimine dair çarpıtmalara, yalanlara ve uydurmalara cevap veriyor.

İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan Yüzyılın Kitabı’nda günümüzde meydana gelen siyasi gelişmelerin tarihsel kökenlerine inen Sinan Meydan, bugün olup bitenleri kavrayabilmek için dünü iyi anlamak gerektiğinin altını çiziyor.

Yüzyılın Kitabı, okuru, kurtarıcı ve kurucu hamleleriyle “Yüzyılın Lideri”ni, yani Atatürk’ü daha yakından tanımaya ve anlamaya davet ediyor.

Yüzyılın Kitabı Neler Anlatıyor?

Borç, faiz ve borsa batağındaki Osmanlı’yı, Cumhuriyet’ten Meşrutiyet’e nasıl dönüldüğünü, 23 Nisan’ın nasıl bayram olduğunu, Atatürk ve İnönü ile aldatmanın deşifrelerini, Demokrat Parti’nin antidemokratik uygulamalarını, Türkiye’deki Amerikancılığı, tarihi uyarılarda bulunan Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve günümüze etki eden birçok tarihi olayı çarpıcı bir dille anlatıyor.