“Şenlikli Limonata” Perdelerini Açıyor!

“ŞENLİKLİ LİMONATA”, 12 ARALIK’TA PERDELERİNİ AÇIYOR!

Günay Karacaoğlu ve Fırat Doğruloğlu’nun birlikte rol aldıkları kahkaha dolu yeni tiyatro oyunu “Şenlikli Limonata”; 12 Aralık 2013, Perşembe akşamı Trump Towers Tiyatro Salonu’nda perdelerini açmaya hazırlanıyor! Murat İpek’in yazıp yönettiği, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Şenlikli Limonata”; zenginin, fakirin, çirkinin, güzelin, bütün karşıtlıkların tek bir potada eridiği hayatlarımıza, iki insanın kara mizah ilişkisi üzerinden etkili bir ayna tutuyor.

Sezona güçlü yapımlarla iddialı bir başlangıç yapan AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu; iki kişilik yeni yapımı “Şenlikli Limonata”nın prömiyeri için geri sayıyor. Murat İpek’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyunda; ödüllü oyuncu Günay Karacaoğlu ile tiyatronun yanı sıra rol aldığı birçok sinema filmi ve diziyle tanınan Fırat Doğruloğlu birlikte rol alıyor. Müzikleri Çiğdem Erken tarafından hazırlanan “Şenlikli Limonata”nın dekor tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Emra Albayrak Şahin’in imzasını taşıyor.

Gece yarısı, sarı plastik saçları ve tuhaf yürüyüşüyle odadan içeri kamçısı ve termosuyla kendini top gibi atan bir kadınla karşılaşsanız ne yapardınız? Fidel Castro aşığı Fitnat yengesinden sıkı komünist, yetmezmiş gibi, edasıyla Heidi Klum’a benzediğini söylüyorsa; emin olun gecenin sabahında o kadın sizi kopardığı sığ suların kenarında bile bırakmayacaktır. Birbirinden siyahla beyaz kadar farklı olan bu iki insan; zenginin, fakirin, çirkinin, güzelin, bütün karşıtlıkların tek bir potada eridiği hayatlarımıza etkili bir ayna tutuyor. Tadı çoğu zaman buruk olsa da, “Şenlikli Limonata”  tiyatro severlere kara mizah kadehlerinden de çokça tattırıyor.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157638544796566″]