Selda Bağcan Edebiyat Festivalinde

SELDA BAĞCAN
EDEBİYAT KENTİ UTRECHT’TE
EDEBİYAT FESTİVALİNDE KONSER VERECEK!

Selda Bağcan; UNESCO Edebiyat Kenti seçilen Utrecht’te bu yıl ilk kez düzenlenen Utrecht Uluslararası Edebiyat Festivali’ne (ILFU) efsanevi sesiyle konuk oluyor! Birçok edebi etkinliğin yanı sıra film gösterimlerine, sergi ve konserlere ev sahipliği yapacak festivalde Bağcan, 25 Eylül Salı akşamı Tel Avivli rock grubu Boom Pam ile birlikte muhteşem bir konser verecek.

2017 yılında UNESCO Edebiyat Kenti seçilen Utrecht, bu yıl ilk kez düzenlenen Utrecht Uluslararası Edebiyat Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 15 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında iki hafta boyunca sürecek olan festivalde birçok edebi etkinliğin yanı sıra film gösterimleri, sergi ve konserler de yer alacak.

Dünyanın en iyi kadın vokalleri arasında gösterilen Selda Bağcan da festival kapsamında Utrech’te konser verecek. 25 Eylül 2018 Salı akşamı saat 20.15’te TivoliVredenburg Konser Salonu’nda vereceği konserde Bağcan, Tel Avivli rock grubu Boom Pam ile birlikte sahne alacak.

Türk müziğinin en isyankâr, gür ve içten tarafını özetleyen bir diskografiye sahip olan Selda Bağcan, yurt dışında Türkiye’nin Bob Dylan’ı olarak tanımlanırken ismi, Joan Baez ve Joni Mitchell gibi isimlerle birlikte anılıyor. Müzik dünyasından tanınmış birçok ismin de hayran olduğu sanatçının ezgileri, Dr. Dre ve Mos Def gibi müzisyenlerin albümlerinde de kendilerine yer buluyor. Sanatçının şarkılarının, yurt dışındaki eğlence mekânlarında, partilerde çalınan ve büyük ses getiren remikslerinden oluşan “Selda Bağcan Remix” albümü geçtiğimiz eylül ayında yayınlandı.

Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve duruşu ile farklı kategorilerde incelenen Bağcan, dünyanın dört bir yanından hayranlarıyla buluşmaya ve albüm çalışmalarına devam ediyor.