Şehir Tiyatroları’ndan Bir Yıldız Daha Kaydı

ŞEHİR TİYATROLARI TORON KARACAOĞLU’NU YİTİRMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYOR
Şehir Tiyatroları, emekli sanatçılarından; usta yönetmen, sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Toron Karacaoğlu’nu yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor.

15. Afife Tiyatro Ödülleri : “Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Erkek Oyuncusu” – İstanbul Hatırası (oyn) – İstanbul Şehir Tiyatrosu, 14. Afife Tiyatro Ödülleri Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü, 2010, Sadri Alışık Onur Ödülü, 2005 Avni Dilligil Ödülü,
Selim Naşit Usta Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Yardımcı Oyuncu, İstanbul’un Gözleri Mahmur ‘Dünya Tiyatrolar Günü’, Usta Erkek Oyuncu olmak üzere bir çok ödülün sahibi olan merhum Toron Karacaoğlu,Yedi Hamlet, Köy Düğünü, Sis, Buzdolabı, Benim Üç Meleğim, Aşk Mektupları, Ferhat İle Şirin, Yarısı, Günden Geceye, Müfettiş, Zeki Müren Müzikali, Kendi Gök Kubbemiz, Bizans Düştü, Leyla ile Mecnun, Kiralık Konak, Düşüş, İstanbul Hatırası, Söyle Geleyim mi Gelmeyeyim mi, Sokrates Savunuyor t,yatro oyunlarında röl alan sanatçı ayrıca Malkoçoğlu, Habis Ruhlar, Afife Jale, Yeter Anne, Bir Dilim Aşk, Beyaz Melek, AROG adlı sinema filmlerin de rol aldı.

Toron Karacaoğlu’nun cenazesi 24 Ağustos 2018 Cuma günü Altınoluk Köy Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Altınoluk Köy Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.