“Örümcek-Adam 2” 25 Nisan’da Sinemalarda

“The Amazing Spider-Man 2”; 25 Nisan’da Türkçe Dublaj, Altyazı, 2D, 3D ve IMAX 3D Seçenekleriyle Sinemalarda.

Yapım Bilgileri

Örümcek-Adam’ın en önemli savaşının kendi içinde olduğunu hep biliyorduk: Peter Parker’ın sıradan mecburiyetleri ile Örümcek-Adam’ın olağanüstü sorumlulukları arasındaki çatışma. Fakat “The Amazing Spider-Man 2/İnanılmaz Örümcek-Adam 2”de, Peter Parker en büyük savaşının başlamak üzere olduğunu görüyor.

Örümcek-Adam (Andrew Garfield) olmak artık harikadır. Peter Parker için, hiçbir his gökdelenler arasında salınmakla, bir kahraman olmayı benimsemekle ve Gwen’le (Emma Stone) zaman geçirmekle bir olamaz. Fakat Örümcek- Adam olmanın bir bedeli var: Sadece Örümcek-Adam, New Yorklu hemşerilerini şehri tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilir. Electro’nun (Jamie Foxx) ortaya çıkışıyla, Peter’ın kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşması gerekecektir. Ve eski dostu Harry Osborn (Dane DeHaan) geri dönünce, Peter tüm düşmanlarının tek bir ortak noktası olduğunu anlar: OsCorp.

Columbia Pictures bir Marvel Entertainment/Avi Arad/Matt Tolmach yapımı olan “The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2”yi sunar. Başrollerini Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan, Campbell Scott, Embeth
Davidtz, Colm Feore, Paul Giamatti ve Sally Field’in üstlendiği, Marc Webb’in yönettiği filmin yapımcılığını Avi Arad ve Matt Tolmach; yönetici yapımcılığını ise E. Bennett Walsh, Stan Lee, Alex Kurtzman ve Roberto Orci gerçekleştirdi. Hikayesi ve senaryosunu Alex Kurtzman, Roberto Orci ve Jeff Pinkner’ın kaleme aldığı “The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2” , Stan Lee ve Steve Ditko’nun yarattığı Marvel Comic Book karakterine dayanıyor. Filmin görüntü yönetimi ASC BSC’den Dan Mindel’ın, yapım tasarımı Mark Friedberg’ün, kurgusu A.C.E.’den Pietro Scalia’nın, kostüm tasarımı Deborah L. Scott’ın, müziği ise Hans Zimmer ile Pharrell Williams ve Johnny Marr’ın yer aldığı The Magnificent Six’in imzasını taşıyor. Özel Görsel Efektleri Sony Pictures Imageworks Inc.
tarafından gerçekleştirilen filmin, görsel efektler amirliğini Jerome Chen üstlendi.

“The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2” tüm dünya sinemalarında 16 Nisan 2014’ten itibaren, ABD’de ise 2 Mayıs 2014’te gösterime girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi 25 Nisan 2014.

Türkçe Seslendirenler Kadrosu

Ülkemizde hem Türkçe altyazılı hem de Türkçe seslendirilmiş olarak vizyona girecek fimin seslendirme kadrosunda yer alan isimler şöyledir;

Karakter Seslendiren
Richard: Cüneyt Cakova
Çocuk Peter: Kerem Aydoğdu
Mary: Özden Ayyıldız
Aunt May: Ayşe Kurtel
Aleksei/Rhino: Erkan Taşdöğen
K.A.R.I.: Seval Tufan
Max/Electro: Merih Ermakastar
Gwen: Özge Çatıkkaş
Örümcak Adam: Emrullah Uzun
Helen: Nurhan Yılma
Yüzbaşı Stacy: Hakan Vanlı
Jorge: Ali Aydoğdu
Menken: Sefa Zengin
Norman: Ender Yiğit
Harry/Green Goblin: Arda Aydın
Kafka: Bahtiyar Engin
Gölgedeki Adam: Ayhan Kahya,

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157641873715364″]