Ölümcül Makineler – Mortal Engines

UNIVERSAL PICTURES VE MRC SUNAR

ÖLÜMCÜL MAKİNELER

SCHOLASTIC ENTERTAINMENT
SILVERTONGUE FILMS VE
PERFECT WORLD PICTURES
İŞBİRLİĞİYLE

BİR WINGNUT FILMS YAPIMI

YAPIM BİLGİSİ: Medeniyetin bir felaketle yok olmasından yüzyıllar sonra Hester Shaw (HERA HILMAR) adında gizemli bir genç kadın, artık tekerlekler üstünde dev bir avcı kent olan Londra’yı, yoluna çıkan her şeyi yiyip bitirmekten alıkoyabilecek tek kişi olarak ortaya çıkar.
Hester, Londra’dan atılan Tom Natsworthy (ROBERT SHEEHAN) ile üstüne ödül konmuş tehlikeli bir kanun kaçağı olan Anna Fang (JIHAE) ile güçlerini birleştirir.
Universal Pictures ve MRC sunar: Ölümcül Makineler şaşırtıcı, yeni bir epik macera. Yönetmeni Oscar ödüllü görsel efektler sanatçısı CHRISTIAN RIVERS (King Kong), uyarlanan ödüllü kitap serisinin yazarı PHILIP REEVE. Rivers’a The Hobbit ve The Lord of the Rings üçlemelerinin üç Oscar ödüllü yapımcıları FRAN WALSH, PHILIPPA BOYENS ve senaryo yazarı PETER JACKSON eşlik ediyor.
Görsel efektler, KEN MCGAUGH, KEVIN ANDREW SMITH, LUKE MILLAR ve DENNIS YOO’nun yönetimindeki Weta Digital ekibi tarafından yaratılmış. Filmin yapımcıları ZANE WEINER (The Hobbit üçlemesi), AMANDA WALKER (The Hobbit üçlemesi), DEBORAH FORTE (Goosebumps), Walsh ve Jackson. Filmin idari yapımcıları KEN KAMINS (The Hobbit üçlemesi) ve Boyens.
The Hobbit and The Lord of the Rings üçlemelerinde rol alan Jackson, sorgulanabilir bir gelecek vizyonu olan, güçlü bir Londralı olan Thaddeus Valentine rolünü üstleniyor. Dünya çağındaki oyuncu kadrosuna ayrıca Dublinli RONAN RAFTERY, alt sınıftan Mühendis Bevis Pod rolüyle, Avustralyalı LEILA GEORGE Valentine’ın kızı Katherine rolüyle, usta oyuncu PATRICK MALAHIDE, Londra Belediye Başkanı Magnus Crome rolüyle ve STEPHEN LANG, Shrike rolüyle katılıyor.
Filmin görüntü yönetmeni SIMON RABY (Elysium, District 9), yapım tasarımcı DAN HENNAH (Thor: Ragnarok, The Hobbit). Kostüm tasarımcı BOB BUCK (Z for Zachariah, The Hobbit), saç ve makyaj tasarımcı NANCY VINCENT (The Hobbit), editör JONNO WOODFORD-ROBINSON (Pork Pie, What We Do in the Shadows) ve besteci TOM HOLKENBORG (Tomb Raider, Mad Max: Fury Road).
Finansmanı MRC ve Universal tarafından ortak karşılanan filmi tüm dünyada Universal dağıtıyor. Ölümcül Makineler tümüyle Yeni Zelanda’da yapılmıştır.

HERA HILMAR
ROBERT SHEEHAN
HUGO WEAVING
JIHAE
RONAN RAFTERY
LEILA GEORGE
PATRICK MALAHIDE
VE STEPHEN LANG AS SHRIKE

İDARİ YAPIMCILAR
PHILIPPA BOYENS
KEN KAMINS

YAPIMCILAR
ZANE WEINER
AMANDA WALKER
DEBORAH FORTE
FRAN WALSH VE PETER JACKSON

UYARLANAN KİTAP
THE BOOK BY PHILIP REEVE

SENARYO
FRAN WALSH &
PHILIPPA BOYENS &
PETER JACKSON

YÖNETMEN
CHRISTIAN RIVERS