“Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi”

NAZLI ILICAK’LA PAZAR GEZMESİ’NİN BU HAFTAKİ KONUĞU AYLA ALGAN!

“Halit Ergenç artık aziz oyuncu, koça ihtiyacı yok”
“Beren Saat doğuştan oyuncu” Kanal D’nin, yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği, beğeni ile izlenen sohbet programı “Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi” nin bu haftaki konuğu ünlü tiyatro, dizi ve film oyuncusu, sanatçı Ayla Algan.

Türkiye’ye döndükten sonra 1960-1961 sezonunda Jan Dark’ı büyük başarıyla oynayan Algan; aynı rol için Bergüzar Korel’in uygun olduğunu; “Bergüzar Korel’in bedeni benden daha iyi bile Jan Dark için, erkeksi bir enerjisi var”  diyerek belirtti.

Oyuncu koçluğu yapan Ayla Algan, oyuncuları rollerine nasıl hazırladığını şu sözlerle anlattı: “Oyunculara her konuda koçluk yapıyorum. Halit Ergenç benim eski dostum. O bir rolden çıkıp, Atatürk’e girmek için bana geldi. Alt benlerini değiştirmek için geldi. Halit, Kanuni’yi oynarken artık bana ihtiyacı kalmamıştı. Ben ona artık aziz oyuncu diyorum. O artık her role girip, çıkıyor, o bir tane.”

Ünlü oyuncu, Meryem Uzerli’nin neden tükenmişlik sendromuna yakalandığını ise “Meryem’in burada bir evi yoktu. Evi Almanya’daydı. Burada otelde yaşıyordu. Otel set arası iyiden iyiye Hürrem oldu” sözleriyle dile getirdi.

Beren Saat’in yeteneğinin doğuştan geldiğini söyleyen Algan, “Beren’in kesinlikle eğitim almaması gerek.  Çok iyi, sakın okula gitmesin” dedi.

Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi, yarın saat 12:30’da Kanal D’de!