Mehmet Turgut’dan, Hayvan Dotlarımız İçin

MEHMET TURGUT’DAN,HAYVAN DOSTLARIMIZ İÇİN
“5199 – HAYVANLAR SERGİSİ”10 ARALIK’TA NİŞANTAŞI CITY’S’DE AÇILIYOR!

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un fotoğrafa hayal ve tutku kattığı fotoğraf kültür dergisi “46”, “Hayvanlar Özel Sayısı”nı “5199” başlıklı bir sergiyle hayata geçiriyor! Serra Yılmaz, Yüksel Aksu, Oben Budak, Sinan Güler, Mert Fırat, Rıza Kocaoğlu, Yekta Kopan, Levent Üzümcü, Demir Demirkan, Burcu Güneş ve Aylin Aslım’ın fotoğraflarının yer aldığı sergi; 10 Aralık 2011, Cumartesi günü Nişantaşı City’s Sergi Alanı’nda açılıyor!

46, yeni sayısında popüler ve alternatif kültürün önemli isimlerini, hayvanlar ve onların hakları için sayfalarında bir araya getiriyor ve bunu da keyifli bir sergi ile kutluyor. Yeni sayısıyla da çok konuşulan, seyredilen ve okunan “46-Hayvanlar Özel Sayısı”; dünyayı ve hayatı paylaştığımız hayvan dostlarımız için “5199” sergisiyle gündeme damgasını vuruyor.

“5199” sergisi ismi ile, hayvanları yeteri kadar koruyamayan Hayvanları Koruma Kanunu’na gönderme yapıyor. Hayvan hakları açısından büyük önem taşıyan sergi, davet, ortaklık ve hayvan dostlarımızı korumak için bir şans sunuyor.

HAYTAP – Hayvan Hakları Federasyonu ile dayanışma içinde gerçekleşecek serginin açılışında ünlü isimler yer alacak. 10-17 Aralık 2011 tarihleri arasında Nişantaşı City’s Sergi Alanı’nda ziyaret edilebilecek sergiden ve fotoğrafların satışından toplanan tüm gelir, HAYTAP aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvan klinikleri ve barınaklarına aktarılacak.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157628224124175″]