Mehmet Turgut İle Dünya Çevre Günü Çekimleri

MEHMET TURGUT İLE
NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ÇEKİMLERİ

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında National Geographic Channel herkesi çevreye duyarlı olmaya davet edecek bir kampanya başlattı. Birbirinden ünlü isimler Mehmet Turgut’un objektifinin karşısına geçtiler.
Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirilen çekimlerde çevreye duyarlı isimler bir yandan objektiflere poz verirken diğer yandan National Geographic Channel kameralarına çevreyi koruma mesajları verdiler. Deniz Akkaya, Levent Yüksel, Nefise Karatay, Elif Dağdeviren, Oben Budak, Bedük, Gülşen ve Nazlı Tolga bu projeye destek veren isimler oldu. Tüm fotoğrafları çeken Mehmet Turgut kendisi de bu proje için kamera karşısına geçti.
Projenin şeref konuğu ise Muazzez İlmiye Çığ oldu. Çevre duyarlılığı konusunda oldukça hassas olan Çığ, bu konuya dikkat çekmenin önemini vurguladı.
“Kendinize gösterdiğiniz özeni, doğaya da gösterin” sloganının esas alındığı projede ünlüler birbirinden şık kıyafetlerle doğada poz verdiler. Ortaya çıkan bu görüntüler başta National Geographic Channel olmak üzere Fox International Channels bünyesindeki tüm kanallarda gösterilecek.