Lemony Snicket’tan İki Resimli Kitap

TALİHSİZ SERÜVENLER DİZİSİ’NİN YAZARI
LEMONY SNICKET’TAN
İKİ RESİMLİ KİTAP!

hep kitap, A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi) dizisinin yazarı Lemony Snicket’ın iki resimli kitabını Türkiye’deki okurlara getiriyor! 2014 yılında New York Times En İyi Resimli Kitabı seçilen Karanlık ile Huysuzluğun ve Dalın Hikâyesi, 5 Ekim’de raflarda!

KARANLIK
Laszlo karanlıktan korkuyordu. Karanlık, Laszlo’dan korkmuyordu. Laszlo evde, karanlık bodrumda yaşardı. Bir gece karanlık, Laszlo’yu odasında ziyaret etti, Laszlo da bodruma indi. Bu, Laszlo’nun karanlıktan korkmamaya başlamasının öyküsü… Lemony Snicket’ın kaleme aldığı, Caldecott Ödülü sahibi Jon Klassen’in resimlediği Karanlık, 2014 New York Times En İyi Resimli Kitabı, Charlotte Zolotow Ödülü, School Library Journal Yılın En İyi Resimli Kitabı ve Publishers Weekly Yılın En İyi Kitabı ödüllerine layık görüldü.

HUYSUZLUĞUN ve DALIN HİKÂYESİ
Bir zamanlar bir huysuzluk bir de dal vardı. Dal, ağaçtan düşmüştü. Peki, huysuzluk nereden gelmişti? Dalı yerden kim almıştı? Huysuzluk birinden diğerine nasıl olursa geçiyordu. Ne olacağını asla bilemezsiniz. Lemony Snicket’ın sürprizlerle dolu Huysuzluğun ve Dalın Hikâyesi’ni Matthew Forsythe resimledi.

Karanlık ile Huysuzluğun ve Dalın Hikâyesi, okul öncesi dönemdeki çocuklara hitap ediyor. Gözde Kurt’un İngilizce aslından dilimize çevirdiği kitaplar, 5 Ekim’den itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

LEMONY SNICKET HAKKINDA
Birleşik Amerikalı müzisyen, yazar Daniel Handler’ın takma adı. Sinema ve televizyona da uyarlanan Talihsiz Serüvenler Dizisi ile tanınıyor.