Koji Fukada Türkiye’de

6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali açılış galası sanat, sinema ve siyaset dünyasının ünlü isimlerinin katılımıyla İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı.
Galaya; festival jüri Başkanı Isa Qosja ve jüri üyeleri, Babamın Kanatları filmi oyuncuları ve yönetmeni Kıvanç Sezer, Vicdan Ağacı filmi ekibi, festivalde gösterime girecek filmlerin isimlerinden; Bahman Kamyar, Declan Recks, Doug Roland, Wes Whitehead, German Garcia ve onur ödülünü alacak olan İranlı yönetmen Rakshan Banietemad katılacak. Ayrıca; Mert Fırat, Ozan Güven, Derviş Zaim, Hatice Arslan, Serap Aksoy, Ayda Aksel, Aydın Sayman, Bülent İnal, Tuba Ünsal, Mirgün Cabas, İdo ve Derya Tuna gibi isimler de açılış galasına iştirak etti.

Uluslararası Cannes Film Festivali 2016’da, jüri özel ödülü ve belirli bir bakış ödülü alan ünlü Japon yönetmen Koji Fukada 6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında ülkemize gelen ünlü yönetmen festivalin Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Filmler kategorisinde Hale (Harmonium) adlı filmiyle yarışacak.