“İyi ki Doğdun Ertuğrul Muhsin”

ŞEHİR ve DEVLET TİYATROLARI KURUCUSU MUHSİN ERTUĞRUL, HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ’NDE DÜZENLENEN
“İYİ Kİ DOĞDUNUZ ERTUĞRUL MUHSİN” GECESİ İLE ANILDI.

100. Yılını kutlayan Şehir Tiyatroları, kurucusu Muhsin Ertuğrul’u, Muhsin Ertuğrul metinlerini seslendiren 28 sanatçının katıldığı ve sonunda Muhsin Ertuğrul’un dijital olarak sahnede canlandırıldığı bir gece ile andı.
Gece sürecinde, Muhsin Ertuğrul’un Kurucusu olduğu Şehir Tiyatroları’ndan; Ayla Algan, Taner Barlas, Metin Çoban, Yunus Eski, Zihni Göktay, Gencay Gürün, Nedret Güvenç, Tomris İncer, Hikmet Körmükçü, Toron Karacaoğlu, Nurperi Nurdan, Şükrü Türen, Aliye Uzunatağan, Engin Uludağ, ve Devlet Tiyatroları’ndan Kürşat Alnıaçık, Cengiz Baykal, Metin Belgin, Ayşe Lebriz Berkem, Sema Çeyrekbaşı, Ülkü Duru, Zeynep Erkekli, M. Ali Kaptanlar, Atsız Karaduman, Murat Karasu, Levent Öktem, Defne Yalnız Şener, Sumru Yavrucuk, Işıl Yücesoy Muhsin Ertuğrul’un sanat yaşamı boyunca çeşitli mecralarda yazdığı metinleri seslendirdiler.
Gecenin sürprizi olarak Muhsin Ertuğrul, adını taşıyan Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde dijital olarak canlandırıldı ve kendi sesiyle seyircilere seslendi.
Muhsin Ertuğrul’un doğduğu hafta olması sebebiyle üzerinde “İyi ki doğdunuz Ertuğrul Muhsin” yazan bir pasta Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul, Erhan Yazıcıoğlu ve Gencay Gürün tarafından kesilerek seyircilere ikram edildi.
Yoğun ilginin olduğu geceye başta Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul olmak üzere, Şehir Tiyatroları Genel sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Üstün Akmen, Gencay Gürün, Erol Keskin, Şehir Tiyatroları sanatçıları, çalışanları ve tiyatro severler katıldı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.