İclal Aydın’ın Yen Romanı “Unutursun”

BİZİ BİRBİRİMİZE DÜĞÜMLEYEN YOLLARA RAĞMEN…

İclal Aydın’ın merakla beklenen yeni romanı Unutursun, Artemis Yayınları tarafından yayınlandı.
Üç kuşağın yıllara yayılan ve Ihlara’dan Ankara’ya, Berlin’den New York’a, farklı coğrafyalara uzanan hikâyesi, Türkiye’nin sosyal ve siyasi geçmişinin gölgesinde oluşturulan çok güçlü bir kurgu ve duygusal bir anlatımla kaleme alındı.
Birbiriyle kesişen hayatlar, barışan ömürlük küsler, beklenmedik aşklar, adaletsiz alın yazıları, Türkiye’de kadın olmanın zorlukları, nereye giderse gitsin kökünü, vatanını özleyen göçebelerin yalnızlığı, kendi yarasını başkasına deva kılmayı amaçlayan gönüllerin zenginliği, Unutursun’un esas sesleri ve renkleri. Samire, Yaşar, Lorin, Nariye, İsmail, Ethem, Lemide, Gavras.
Her biri başka bir dönemde, benzersiz bir hayat yaşadı. En büyük benzerlikleri, hayatlarının kolay olmayışıydı. Ve tek bir hikâyede yolları keşişti.
Unutursun’un güçlü sinematografik atmosferi, okurun hayal gücüne fazla iş bırakmıyor. Çünkü tüm karakterler gözlerinizin önünde ete kemiğe bürünüyor. Okuru aynı anda umut ve acıyla, gözyaşı ve gülümsemeyle buluşturabilmek nadir bir yetenek gerektiriyor ve İclal Aydın, Unutursun’da bunu ustalıkla kotarıyor.
“Herkesin kalbinde kapağı ölene dek açık kalan bir Unutma! Defteri var. Çünkü hayat geçiyor, karlar düşüyor ve sen, sana rağmen unutuyorsun. Belki de iyi ki unutuyorsun…”