İBB Şehir Tiyatroları’nın “Dullar” Adlı Oyunu Giresun – Bulancak Turnesinde…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, turnelerle seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Giresun, Bulancak’a gerçekleştireceği turnede, Dullar adlı oyunla izleyicilerin karşısına çıkacak. Oyun, “11. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri” kapsamında, 14 Mayıs tarihinde saat 20.30’da sahnelenecek.   

Dullar, tüm hüznü ve neşesiyle dulluk durumunu ele alan, farklı yaşlarda dul kalan kadınlar hakkında komik ve grotesk, ama aynı zamanda trajik sahnelerle dolu bir revü. Alman yazar Fitzgerald Kusz’un 2004 yılında kaleme aldığı oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu, farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor. Gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor.

Çevirisini Sibel Arslan Yeşilay’ın, müzik direktörlüğünü Selim Atakan’ın, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli’nin, kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Cengiz Özdemir’in, efekt tasarımını Umut Yüzbaşıoğlu’nun, dans düzenlemesini İbrahim Ulutaş’ın yaptığı oyunda; Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Ayşe Öztürk, Hülya Karakaş rol alıyor.