“Hıdrellez” Edirne Turnesinde

Şehir Tiyatroları’nın beğeniyle izlenen oyunu Hıdrellez, Edirne seyircisiyle buluşuyor. Firuze Engin’in yazdığı Ali Yaylı’nın yönettiği oyun, 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 20.30’da Saraçhane Caddesi’nde açık havada sahnelenecek.

“Hıdrellez”, Meriç nehri kıyısında yaşayan coşkulu “Romanlar”dan hüzünlü bir aşk öyküsü… Oyun ruhu ne kadar özgür olursa olsun, sevdiğinin gönlünde tutuklu kalan genç bir kızın çaresizliğini ve yalnızlığını konu alırken, bir dönemin siyasi acılarına da tanıklık ediyor. Kanı kaynatan aksak ritimleri ve özgün müzikleriyle dikkat çeken oyunun dramaturgluğunu Hatice Yurtduru, koreografisini Ahmet Öğren, müziğini Ayhan Küçükboyacı (Balık Ayhan), sahne tasarımını Barış Dinçel, kostüm tasarımını Canan Göknil, ışık tasarımını Murat Özdemir, efekt tasarımını Kadir Arlı yaptı.
Oyunda; Melahat Abbasova, Engin Akpınar, Melike Altınbaran, Ceysu Aygen, Şenay Bağ, Radife Baltaoğlu, Esra Ülger, Gürol Güngör, Fahri Kıncır, Elçin Atamgüç, Emrah Can Yaylı, Elyesa Çağlar Evkaya, Ozan Tura, Ceren Kaçar, Özgür Dağ, Hüsnü Demiralay, Vildan Türkbaş rolleri paylaşıyor.