“Hayata Sarıl” TOY İstanbul’da

HER AYIN İLK ÇARŞAMBASI
TOY İSTANBUL ARACILIĞIYLA
“HAYATA SARIL”!

Kendi prodüksiyonu olan oyunların yanı sıra farklı grupların birbirinden başarılı oyunlarına da ev sahipliği yapan TOY İstanbul’da her ayın ilk Çarşambası “Hayata Sarıl” günü! TOY İstanbul, her ayın ilk Çarşamba günü sahnelenen oyundan elde ettiği geliri, büyük dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi Hayata Sarıl Lokantası’na bağışlıyor.

Sanata dört elle sarılan TOY İstanbul, evsiz, sokakta yaşayan, toplumun yok saydığı insanların hayatlarını geri kazanmaları için hizmet veren sosyal sorumluluk projesi Hayata Sarıl Lokantası’na da destek veriyor. TOY İstanbul’da her ayın ilk Çarşamba günü sahnelenen oyundan elde edilen gelir, Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da dikkat çeken Hayata Sarıl Lokantası’na bağışlanıyor.

Tiyatro, oyunculuk ve yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İstanbul; büyük beğeniyle takip edilen “Kaplan Sarılması”, “Baldan Karanlık” ve “Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları” adlı oyunları kendi prodüksiyonuyla sahneye koyuyor. TOY İstanbul, kendi oyunlarının yanı sıra farklı toplulukların birbirinden başarılı oyunlarını da sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

Aynı zamana yazarlık, sinema ve oyunculuk alanlarında atölye çalışmaları düzenleyen TOY İstanbul, yeni sahnesi TOY İzmir Ege Perla ile de sahne sanatlarını İzmir’de taşıyor.