Hasret Bitti

Hasret Bitti

Hikâye: Film bir kır düğünü sahnesi ile açılır. Mutlu yüzler, şen kahkahalar arasında tatlı bir meltem konukların yazlık elbiselerini uçuşturur. Gelin ve damat alkışlarla sahneye çıkarlar. Danslarından çok evlenebilmek için verdikleri mücadeleden dolayı alkışı hak eden bu çift Bitti ailesinin büyük kızı Özlem ve Alman nişanlısı Andreas’tır. Minik kahramanımız Hasret ise ablası ve eniştesinin dansını izlerken Bitti Ailesinin tüm fertlerini bize tanıtır.

Yıllarca Almanya’da gurbetçi işçi olarak yaşayan Halim Bitti kızlarına sık sık kesinlikle Alman damat istemediğini söylemiştir. Zaten biraz daha kalıp para biriktirdikten sonra Türkiye”ye döneceklerdir! Ne var ki Halim’in bu hayaline kendinden başka kimse katılmaz. Alıştıkları düzende yaşayıp gitmekten memnunlardır. Ta ki Halim bir gün Özlem ve Andreas sokakta el ele görene dek! Hop oturup hop kalkan Halim sakinleştikten sonra hayatında ilk kez bir krizi kendisi için fırsata çevirir ve masaya yumruğunu vurarak derhal Türkiye’ye döneceklerini söyler. Öyle kararlıdır ki normalde ailenin asıl ve yegâne karar mercii olan karısı Şahane bile itiraz etmeyi göze alamaz. Apar topar kesin dönüş yapılır!

Gösterim Tarihi: 23 Aralık 2016
Dağıtım: Sinerji Film
Yapım: Dip Film Production
Senaryo: Zeynep Yalgın
Görüntü Yönetmeni: Mustafa Kuşçu
Sanat Yönetmeni: Muzaffer Taştan
Yardımcı Yönetmen: Özlem Geyik
Kostüm: Uğur Kıvırcık
Kurgu: Ahmet Alan
Uygulayıcı Yapımcı: Salih Gündüz
Yapımcı: Özcan Asıltürk
Yönetmen: Ayhan Özen
Oyuncular: Ceyda Ateş, Kemal Uçar, Ferdi Sancar, Yüksel Ünal, Mert Erdoğdu, Berna Keklikler, Funda Bostanlık, Serkan Öztürk, Müge Esmeray, Frederic Heidron.
Konuk Oyuncu: Haldun Boysan