Fırat Tanış’la “Gelin Tanış Olalım”

Usta oyuncu Fırat Tanış 8 yıl aradan sonra oyunculuğuyla tiyatro severleri, türküleriyle de müzik severleri şaşırtmaya hazırlanıyor. Türk Tiyatrosunun önde  gelen dramaturglarından Semih Çelenk’in yazıp yöneteceği “Gelin Tanış Olalım” adlı türkülü oyun Nisan ayında seyirci ile buluşmak için gün sayıyor.
Uzunca bir süredir Televizyon ve Sinema filmlerindeki başarılı performansıyla dikkat çeken tecrübeli oyuncu, çıkardığı “MorRüyalar” adlı albümle  müzikte de iddiasını ortaya koymuştu.
“Gelin Tanış Olalım” adlı projenin tek kişilik bir gösteri olduğunu belirten Tanış, ortak dilimiz Türkülerimizin hikayelerini canlandıracağını ve her hikaye sonunda o türküyü canlı olarak yorumlayacağını, bunun ilk olması ve kendisinin de sahneleri çok özlemesi nedeniyle apayrı bir heyecan yaşadığını ifade etti. Projenin, ülkemizin içinde bulunduğu şartlara ve yaşadığı travmalara adeta bir terapi etkisi yapacağını umduğunu, tüm taraflara tarafsız bir şekilde “Gelin Tanış Olun” diyeceğini belirten Tanış, Projede Semih Çelenk gibi üstad bir yazar ile çalışmanın çok keyifli olduğunu, Mart ayında başlayacağı provaları iple çektiğini de ekledi.
Yapımcılığını M.Yusuf Kulaksız’ın Güzel İşler Sanat Yapım olarak üstlendiği “Gelin Tanış Olalım” türkülü oyununun Nisan ayında İstanbul’da premieri yapılacak, sonrasında Türkiye turnesine ve Haziran ayında da Brüksel ile başlayacak Avrupa turnesine çıkacak.