“Film Gerçekten Öldü mü?”

 BURSA FOTOFEST 2012 SORUYOR:
“FİLM GERÇEKTEN ÖLDÜ MÜ?”

“İnsanlığın İzleri” temasıyla düzenlenen Türkiye’nin tek uluslararası fotoğraf festivali Bursa Fotofest 2012; fotoğraf dünyasının en önemli tartışmalarından birini, fotoğraf filminin akıbetini masaya yatırıyor! 21 Eylül 2012, Cuma günü 12:30-14:00 saatleri arasında Fotofest Kitabevi’nde gerçekleşecek “Film Gerçekten Öldü mü?” başlıklı Yuvarlak Masa söyleşisinde; Ed Keating, Jason Eskanazi, Mary Ellen Mark ve Antonin Kratochvil dijital dünyada fotoğraf filminin geleceğini konuşacaklar.

Dijital devrim ile birlikte gerçekten değişen fotoğraf dünyasında, fotoğraf filmlerini kullanmaya devam eden sanatçılar kendilerini başka bir gezegende hissederken; fotoğraf dünyası, filmin eski ve unutulmuş bir ortamı mı temsil ettiğini, yoksa film kullanan fotoğrafçıların yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak bir aracı mı olduğunu tartışmaya devam ediyor.

Farklı ülkelerinden dünyaca ünlü fotoğrafçılar da; Pulitzer ödüllü Ed Keating, Bursa Fotofest 2012 Uluslararası Şef Küratörü Jason Eskanazi, dünyanın en etkileyici ve saygı duyulan fotoğrafçılarından biri olarak tanımlanan Mary Ellen Mark ve VII Photos’un kurucularından Antonin Kratochvil, Yuvarlak Masa’da fotoğraf meraklılarıyla bu önemli soruyu tartışacaklar. “Film Gerçekten Öldü mü?” söyleşisi, 21 Eylül 2012, Cuma günü 12:30-14:00 saatleri arasında Fotofest Kitabevi’nde gerçekleşecek.

Ara Güler’den Mary Ellen Mark’a, Li Zhengsheng’den Antonin Kratochvil’e, Coşkun Aral’dan Charles Harbutt’a yerli ve yabancı fotoğrafçıların toplam 65 sergisinin yer aldığı, “İnsanlığın İzleri” temalı Bursa Fotofest 2012; dünyanın farklı köşelerinden binlerce fotoğraf meraklısını 15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa’da ağırlıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.