Ezgilerle Tango Gecesi Enka’da

ENKA’DA BÜYÜLÜ EZGİLERLE TANGO GECESİ!

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları 7 Kasım’da, tango ezgilerine ev sahipliği yapacak. “Yeni Aşk” albümüyle tango tutkunlarının beğenisini toplayan ve milongaların gözdesi haline gelen Piatango, Ceyda Pireli önderliğinde ENKA seyircisini selamlayacak.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, tangonun melodik örgüsüne yeni renkler katarak etnik ve modern armonileri harmanlayan Piatango’yu sahnesine konuk edecek. Modern Arjantin tangosunun yaratıcısı Astor Piazzolla’nın sıra dışı tarzından ilham alarak 2007 yılında kurulan grup, Jülide Özçelik’in solistliğinde sahne alacak.

Gülcan Altan, Bora Ebeoğlu, Aliye Mutlu, Selmin Artemiz, Gustavo Battistessa (Bandoneon), Burcu Bal, Başak Elkutlu, Şirin Vatan, Ceyda Pirali, Alper Kılıç ve İnci Sunar gibi çok değerli sanatçılardan oluşan ekip; klasik Tango’nun içsel ve melodik örgüsünü, etnik tınılar eşliğinde sunacak. ENKA’ya özel hazırlanan repertuarda “Yeni Aşk” albümünden parçalarını da seslendirecek Piatango’nun tutku dolu konseri, 20.30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda gerçekleşecek.