“Don Kişot’um Ben” UNIQ Hall’de!

“GERÇEK BİLGELİK, DELİLİKMİŞ!”:
“DON KİŞOT’UM BEN”
10 MAYIS’TA UNIQ HALL’DE!

Delilikte direndiği için bilge olan çılgın asilzade, gezgin şövalye Don Kişot ile silahtarı Sancho Panza’nın şarkılar, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleriyle bezeli kahkaha dolu macerası: Başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı, yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu Baba Sahne prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”, 10 Mayıs Cuma akşamı 20.30’da UNIQ Hall’de!

“Don Kişot’um Ben”, bildiğimiz “Don Kişot”u, alışılmışın dışında bir yorumla sahneye taşıyor. Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”, Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle bir defa daha yollara düşüyor.

Ozan Güven’in Don Kişot’a, Günay Karacaoğlu’nun ise Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda ayrıca; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov rol alıyor. Irmak Bahçeci’nin dilimize çevirdiği “Don Kişot’um Ben”in çok konuşulan müzikleri Can Şengün’ün, sahne tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’ın imzasını taşıyor.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde… “Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri… Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri… Hikâyeyi sorarsanız, bildiğimiz “Don Kişot” işte: Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar…

Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve Baba Sahne’de ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan “Don Kişot’um Ben”, Baba Sahne’nin yanı sıra yoğun istek üzerine Avrupa Yakası’nda da farklı salonlarda sahneleniyor. 10 Mayıs 2019 Cuma akşamı saat 20.30’da UNIQ Hall’de sahnelenecek “Don Kişot’um Ben”e ait biletler, uniqistanbul.com’dan, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.