Cem Karaca CRR’de Anılacak

Anadolu rock müziğinin efsane sanatçısı Cem Karaca CRR’de anılacak

Türk müziğinin değerli seslerini “Müziğin Ustaları” konser dizisi kapsamında yâd eden İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, mayıs ayında birbirinden özel sanatçılar tarafından seslendirilecek olan ölümsüz şarkılarıyla Cem Karaca’yı anacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), “Müziğin Ustaları” konser serisi ile Türk müziğinin usta seslerini ve eserlerini günümüz sanatçılarının konuk olarak katıldığı özel programlarla anmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca, 16 Mayıs Pazartesi günü unutulmaz eserleriyle yâd edilecek.

“Müziğin Ustaları Cem Karaca’yı Anma Konseri” adlı etkinlikte; güçlü sesi, duruşu, yorumu ve şahsı ile bir akımın figürlerinden biri haline gelmiş değerli usta Cem Karaca’yla özdeşmiş güzide şarkılar; Hakan Aysev, Can Bonomo ve Retrobüs tarafından seslendirilecek. Ayrıca programda, Türkiye’deki müzikal değişimin öncülerinden Cem Karaca’ya dair anılar ve özel görüntüler barkovizyon aracılığıyla dinleyicilerle paylaşılacak. Cem Karaca hayranlarını CRR’de buluşturacak bu özel konser, 20.00’de başlayacak.