Atilla Dorsay’a Bir Ödül Daha

SİNEMANIN YORULMAZ YAZARINA ETİLER ŞÜKRAN ÖDÜLÜ
 
    Etiler Festivali kapsamında (EtilerFest), alanında başarılı olarak topluma katkı sağlamış ve ayrıca Levent /Etiler semtleriyle bütünleşmiş isimlere verilen Emek ve Şükran Ödülü, bu yıl Atilla Dorsay’a sunuluyor. Etiler sakinleri adına Hülya Çavuş Eğitim Vakfı’nın (HÇEV) takdim edeceği ödül, Halit Kıvanç’tan sonra Dorsay’ın olacak.  

     Mimarlık eğitimi almasına karşın yazarlığı kendisine meslek seçen, tam 53 yıldır sinemanın yanısıra yemek kültürü, şehircilik, İstanbul, Beyoğlu, müzik ve sayısız gezileri üzerine kaleme aldığı yazılar; yayınladığı kitaplar; yaptığı televizyon/ radyo programları ve yer aldığı uluslararası/ ulusal jürilerle kültürümüze katkıda bulunan Atilla Dorsay için hazırlanan gecede, aralarında Ahmet Ümit, Burak Göral, Hasan Cemal, Mehmet Yalçın, Meral Orhonsay, Türkan Şoray, Zülfü Livaneli’nin (video) de bulunduğu dostları konuşacak. Ve Nil Burak da sevilen şarkılarıyla yer alacak.

Dorsay’ın yaşamından kesitler sunan bir slayt gösterisiyle başlayacak olan etkinlik, 21 Eylül Cumartesi günü, saat 18:00’da Etiler (Akadlar) Sanatçılar Parkı’nda gerçekleştirilecek. Dorsay tüm dostlarını bu buluşmaya çağırıyor.