Anne Frank’ın Hatıra Defteri

SAVAŞIN ACI GERÇEKLİĞİNDE BİR GENÇ KIZIN GÜNLÜĞÜ:
ANNE FRANK’IN HATIRA DEFTERİ

Yahudi soykırımının simge isimlerinden Anne Frank’ın kısacık ömrüne sığdırdığı ergenliği, umutları, acı dolu günlerini Alfa Yayınları’nda çizgi roman olarak okurlarıyla buluşturuyor. İkinci Dünya Savaşı’nda kapana kısılmış iki yıllık bir öyküde yaşanan duygu fırtınaları, sinir harpleri ve umut Anne Frank’ın Hatıra Defteri’nde genç bir kızın kaleminden anlatılıyor.

Bu hikâyede korkunç Nazi dehşetine tanık olacaksınız, ancak yaşananların da ötesinde bir fikir önünüze serilecek: Hangi dönemde olursa olsun; yetişkinler ve gençler aynı mutlulukları paylaşıyorlar.

Temmuz 1942’de, Anne Frank 13 yaşına bastığında, yurttaşları tarafından seçilen Nazi iktidarının, onu arkadaşlarından, derslerinden ve saçlarında dolaşan rüzgârdan mahrum edeceğini hayal edemezdi. Saklanarak yaşamanın verdiği sıkışmışlıkta, korkularının ve düşüncelerinin hepsini sevgili günlüğü Kitty’e yazdı.

Neşeli, hayat dolu ve hayalperest bir gencin, İkinci Dünya Savaşına eşsiz ve çarpıcı tanıklığına, çizgi roman yorumuyla yepyeni bir okuma.

Anne Frank’ın günlüğünün 1947’de yayımlanan ilk edisyonundan uyarlanmıştır.


ANTONIE OZANAM
NADJI
ANNE FRANK’IN HATIRA DEFTERİ
12 Haziran 1942 – 1 Ağustos 1944 Arası Günlük Notları
Çizgi Roman

  1. Basım: Aralık 2018
    144 sayfa