Anıl Çelik “Hedefimiz Yeşilçam Samimiyetini Yakalamak”

ANIL ÇELİK: “HEDEFİMİZ YEŞİLÇAM SAMİMİYETİNİ YAKALAMAK”
YILIN EN İDDİALI KOMEDİ FİLMLERİNDEN BİRİ GELİYOR
Geçtiğimiz sezon Serkan Dağlı’nın yazıp yönettiği ve başrolünü de Anıl Çelik’le paylaştığı “Hey Mexico”, sezonun en beğenilen komedi oyunlarından biri olmuştu ve başarılı oyuncu Anıl Çelik’e XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri 2017’de ‘Komedi Erkek Oyuncu’ ödülünü getirmişti.
Tiyatro sonrası Çelik ve Dağlı, çekimleri şimdilerde tamamlanmak üzere olan yönetmenliğini Neslihan Yıldız’ın üstlendiği “Ölü Yatırım” isimli sinema filminde de birlikte kamera karşısına geçti.
Filme başlama sürecini “Dedik ki ‘Biz artık bir film yapalım’, Serkan yazmaya başladı, yapımcımız da sağ olsun destek oldu ve böylece yola çıktık. Hedefimiz Yeşilçam samimiyetini yakalamak. Umarım her şey iyi olacak” sözleriyle açıklayan Anıl Çelik, çok keyifli bir çekim süreci geçirdiklerinin de altını çizdi.
Film, mezarcılık yapan babalarını aniden kaybeden ve bir haritayla beklemedikleri anda hayatları değişen iki kardeşin hikayesini konu ediniyor.
Hazırlıklarına yaklaşık 3 ay önce başlanan filmde Nursel Köse, Köksal Engür, Öykü Çelik, Ceren Kaplakarslan, Ekin Mert Daymaz, Alican Yetkin, Seyithan Özdemir, Serkan Ercan ve Simin Bıçakçıoğlu da rol alıyor.